Mérgezőek lehetnek a kínai gyógykészítmények? - Már 20 éve is mérgeztek, és neked erről senki nem szólt semmit! + szabó "közveszélyes" gyuribácsi a füvesember
"Növényvédőszereket tartalmazhatnak a nyugati országokba is gyakran importált kínai gyógyszerek és gyógyhatású készítmények – állítja a Greenpeace friss teszteredmények alapján.
A zöldek Észak-Amerikában harminchat, Kínából származó gyógynövényes terméket teszteltek, köztük krizantém, lonc, szárított liliom, san qi, és rózsabimbó alapanyagú szereket. Ezek közül 32-nél állapították meg, hogy a vegyszerek túllépik az egészségkárosító határértékeket.
Európában 29 ilyen terméket vizsgáltak meg, ezek közül 26-ban volt különösen magas a veszélyes anyagok aránya. A jelentés szerint ezek az anyagok hosszú távon születési rendellenességekhez, rövid távon az előállító farmokon dolgozók mérgezéses megbetegedéseihez vezethetnek."
Cikk folytatása:
http://index.hu/kulfold/2013/07/01/mergezoek_lehetnek_a_kinai_gyogykeszitmenyek/
Valójában a szennyezett, mérgező kínai gyógynövények problémája nem új. Ahogyan Prof. Dr. Kakuk György "A fitoterápia veszélyei" cikkében is olvashatjuk:
"A CAM (megjegyzés: komplementer alternatív medicina) módszereit, bármelyik legyen is az, így a fitoterápiát is csak megfelelő felkészültséggel és óvatossággal szabad alkalmazni. Még akkor is történhet baj, ha alkalmazói jól felkészült orvosok, vagy képzett természetgyógyászok, akik jóhiszeműséggel kezelnek betegeket gyógyteákkal, vagy gyógynövény kivonatot tartalmazó tablettákkal. Ezt bizonyító példa a „kínai tea nephropathia” (megjegyzés: jelentése kb. kínai tea vesekárosodás) tanulságosan tragikus története, amelyet először 1992-ben írtak le.
..
A "kínai tea nephropathia" /KTN/ felfedezése a „véletlennek” köszönhető. ... A biopsziás minta egy fiatal, elhízott, gyorsan progrediáló (megjegyzés: gyorsan romló) veseelégtelenségben szenvedő nőbetegből származott, aki fogyókúrája során kínai tea kivonatot tartalmazó tablettákat szedett két évig. Ez után a patológus gyorsan felvette a kapcsolatot a környező kórházakkal. Az információcsere nyomán kiderült, hogy Belgiumban hasonló ok miatt abban az évben már 14, ötven éven aluli, fogyókúrában részesült és ugyanazt a teakivonatot tartalmazó tablettát szedő nőbetegben észlelték az idült veseelégtelenség klinikai tüneteit. Ettől kezdve a KTN a klinikai nephrologia egyik további vizsgálatokat igénylő, izgalmas témájává vált. 1999-ben már több mint 100 kínai tea által okozott chronikus interstitialis nephropathiás betegről számoltak be.A betegek közül ekkor már többen rendszeres dialízis kezelésben részesültek, sőt voltak, akik már túlestek az első vesetranszplantáción is.
..
Az ún. idiopathiás chronikus interstitialis nephritisekben keresni kell toxikus (megjegyzés: mérgező) okokat is, mint pl. a kínai tea, vagy egyéb fitoterápiás anyagok pathogenetikai szerepét is. Ezekben az esetekben számolni kell a malignus daganat (megjegyzés: RÁK) kialakulásával. 1998-ban Ypersele saját KTN-ás beteganyagában 15 hólyag-, és vesemedence carcinomás beteget talált (megjegyzés: RÁK). Tehát gondolni kell arra, hogy a kínai tea tartós fogyasztása növeli az interstitialis nephritis és a malignus vesetumor (megjegyzés: rosszindulatú vesedaganat, RÁK) kialakulásának a rizikóját.
...
A gyógynövények számos hivatalos gyógyszer hatását kedvezőtlenül befolyásolhatják. Az Echinaceának pl. fokozódik a hepatotoxikus (megjegyzés: májkárosító) hatása, ha azt eleve hepatotoxikus gyógyszerekkel, pl. ANABOLIKUS SZTEROIDOKKAL, amiodaronnal, metothrexattal, ketokonazollal együtt szedi a beteg.
...
Milyen esetekben fordulhatnak elő toxikus mellékhatások a fitoterápia következményeként? Ilyenek lehetnek az eleve toxikus hatású növények téves, vagy a hatás nem alapos ismeretéből adódó alkalmazása, de előfordulhat téves címkézés is a kereskedelmi forgalomban, vagy a javasoltnál nagyobb és gyakoribb dózis használata. Amennyiben a gyógynövényeket a kereskedelmi forgalomba való helyezésük előtt nem szakszerűen készítik elő, vagy ha a termesztésük folyamán a talajból különböző toxikus anyagokkal, pl.nehézfémekkel /ólom, higany, chrom stb./ szennyeződnek, úgy számolni lehet a toxikus mellékhatások veszélyével."
Forrás: A fitoterápia veszélyei, Prof. Dr. Kakuk György, HIPPOCRATES, 2005 november - december VII.évfolyam 5. szám ; http://www.medlist.com/HIPPOCRATES/VII/5/317.htm
Zárásaként egy megfontolandó gondolat az orvosi cikkből:
"Miért alkalmaz számos beteg, de sok egészséges ember is gyógynövényeket. Egyik leggyakoribb ok az, hogy a beteg chronikus, nehezen kezelhető vagy gyógyíthatatlan betegségben, pl. malignus daganatban, rheumatikus mozgásszervi betegségben, szorongásos depresszióban vagy AIDS-ben szenved és elveszítette bizalmát a hivatalos gyógykezelés iránt. .. Mások a természetes gyógyhatású növényeket megbízhatóbbnak tartják, arra gondolva, hogy ezeknek nincsenek káros mellékhatásaik. Ezért tudatosítani kell a lakosság körében, hogy a „természetes” nem egyenlő a „biztonságos”-sal."
A természetes eredetű "gyógyszerek" is árthatnak ha hibás az alkalmazás vagy nem megfelelő a minőség. Kizárólag megbízható cégektől vásároljunk gyógynövény alapú készítményeket, szakember alkalmazási javaslata alapján!
Mentális problémáktól szenvedő, kizárólag a gyógyszermaffiáról magyarázó emberekre ne hallgassunk. Az üzlet az üzlet, a tisztességtelen emberek minden szakmában vannak. Ők gyógynövények forgalmazóiként vagy emlőrákot szilvalekvárral gyógyító * "szabó gyuri bácsi bükki füvesemberként" is gátlás nélkül nyomorítanak meg másokat.
*
Forrás: https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=JpBtHZXpigE#t=606s - 10 perctől
Valójában az alábbiakat írják a szakemberek szilváról, ami nem jelenti, hogy kemoterápia helyett, gyógyításra elég a szilvalekváros rákkenegetés:
"Összesítéseink alapján megállapítottuk, hogy pl. a szilva (Prunus domestica) esetében, melynek hatóanyag-profilját már felderítették, azok kemopreventív hatását molekuláris biológiai módszerekkel is alátámasztották."
Forrás: A népgyógyászatban tumor kezelésére alkalmazott élelmiszer- és fűszernövények kemopreventív hatásainak irodalmi háttere, Budán Ferenc, Szabó István, Birkás-Frendl Kata, , Boris Gyöngyvér, Bencsik Tímea, Papp Nóra, EGÉSZSÉGTUDOMÁNY, LIV. ÉVFOLYAM, 2010. 2. SZÁM, 99-100. o. ;http://egeszsegtudomany.higienikus.hu/cikk/2010_2/2010_2.pdf
Utolsó kommentek